AD-REALITY, realitná kancelária Chte mať vlastný byt alebo dom - vyberte si z našej ponuky alebo napíšte svoju prestavu
AD-REALITY, realitná kancelária Poskytneme kompletné finančné poradenstvo, vrátane sprostredkovania hypotekárneho úveru
AD-REALITY, realitná kancelária Široká ponuka nehnuteľností v Žilinskom kraji
AD-REALITY, realitná kancelária Zabezpečíme pre Vás kompletný servis pri predaji, kúpe alebo prenájme nehnuteľnosti
AD-REALITY, realitná kancelária Zabezpečíme vypracovanie projektovej dokumentácie
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Klasicistický kaštieľ po rekonštrukcii vo Valči, vyhľadávanej časti Turca

Cena:
390 000,00 €
Kraj: Žilinský kraj
Okres: Martin
Obec: Valča
Kategória: Historické objekty
Zastavaná plocha: 0 m2
Plocha pozemku: 6041 m2
Vek objektu: 0
Počet miestností: 0
Konštrukcia: zmiešaná
Energ. certifikát: neuvedené
Parkovanie:vyhradené parkovanie
 
ID inzerátu:D15-16

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

AD-REALITY (Turiec) – ponúkame na predaj klasicistický kaštieľ, vhodný na sídlo firmy alebo ubytovanie v lukratívnej časti Turca, v obci Valča. Obec sa nachádza  len 12 km od okresného mesta Martin, na úpätí vrchu Kriváň a pod výbežkami vrchov Lúčanskej Malej Fatry, v ústí Valčianskej a Slovianskej doliny. Lyžiarske stredisko a rekreačno-športový areál SNOW LAND vo Valčianskej doline je vzdialený len 1,2 km.

 Hlavnou budovou je samotný kaštieľ z druhej polovice 19. storočia, vedľajšími stavbami sú tvz. „Olejkársky dom“ a menší dedinský dom. O ich historickom charaktere svedčí skutočnosť, že stavby (okrem dedinského domu) sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok Slovenska. Rekonštrukciou z rokov 2004 až 2006 ich majitelia prestavali so zachovaním histórického charakteru a s využitím pôvodných prvkov, ktoré sa citlivo prelínajú s modernejším štýlom. Zariadenie aj vybavenie nábytkom poskytuje bezproblémové užívanie alebo komfortné bývanie – spálne, kuchyne, spoločenské miestnosti, knižnica, štyri kúpeľne, sauna,... . Dedinský dom je prebudovaný na malý penzión so samostatným vchodom z ulice. Domy sú napojené na všetky dostupné inžinierske siete – odpady zvedené do veľkoobjemového septiku s možnosťou napojenia na verejnú kanalizáciu, elektrina, zemný plyn, vodovod z verejnej siete.Vykurovanie je zabezpečené plynovými kotlami pre každý objekt samostatne, v reprezentačných priestoroch kaštieľa sú dva vnútorné krby. Ku kaštieľu patrí rozsiahla záhrada vo výmere viac ako 6.000 m2, s parkovými úpravami, jazierkom a udržiavaným trávnikom. Nehnuteľnosti sa nachádzajú v okrajovej časti obce so zabezpečeným súkromím, s priamym prístupom z miestnej komunikácie. Je to ponuka investície do nehnuteľností, ktorá sa neobjaví hoci kedy.

 Lokalita ponúka možnosti turistiky, cykloturistiky alebo aj agroturistiky, lyžovania v areáli SNOW LAND, kde je  organizovaný program celoročne. Neďaleko sú lyžiarske strediská na Martinkách a v Jasenskej doline.

 Cena: 390.000 eur, kontakt 0905 844 054, www.ad-reality.sk

 Cena nehnuteľnosti zahŕňa náklady spojené s prevodom nehnuteľnosti na nového majiteľa, najmä právny servis a poradenstvo, vypracovanie zmlúv , príprava podkladov k návrhu na vklad do katastra podľa zmluvy o sprostredkovaní predaja. Bezplatne poskytujeme finančné poradenstvo, nie len v spojení s kúpou nehnuteľností z našej ponuky. Významným predmetom našej činnosti je  projekčná činnosť, architektúra a dizajn.

Maklér:

makler
Maklér:Ondrašina
Telefón:0905844054
E-mail:info-ZVNC-ad-reality.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.